ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7596087
*
nr 759 6087
Spegel
förgylld, höjd: 182
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2012
kl 19:43:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 13:36:10
1
100 kr
19/5 15:42:52
2
200 kr
19/5 22:34:18
3
500 kr
21/5 14:15:50
1
300 kr
21/5 15:22:01
4
800 kr
21/5 16:59:19
5
600 kr
21/5 17:03:19
5
750 kr
21/5 17:03:54
5
850 kr
21/5 19:35:35
6
900 kr
21/5 19:37:47
4
950 kr
21/5 19:38:41
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 759 6087
Spegel
förgylld, höjd: 182
Kondition: (nyproduktion)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 13:36:10 | 1 | 100 kr |
19/5 15:42:52 | 2 | 200 kr |
19/5 22:34:18 | 3 | 500 kr |
21/5 14:15:50 | 1 | 300 kr |
21/5 15:22:01 | 4 | 800 kr |
21/5 16:59:19 | 5 | 600 kr |
21/5 17:03:19 | 5 | 750 kr |
21/5 17:03:54 | 5 | 850 kr |
21/5 19:35:35 | 6 | 900 kr |
21/5 19:37:47 | 4 | 950 kr |
21/5 19:38:41 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32